Nasza historia

Jesienią Joanna Idzikowska poczuła głębokie zniechęcenie obecnym systemem edukacyjnym dostępnym dla dzieci i młodzieży. To rozczarowanie zainspirowało ją do założenia Fundacji „Serca Kreacja”.

Kierowana tą inspiracją, skontaktowała się z Barbarą Gierak-Pawlak, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Sempołowskiej, z pytaniem, czy byłaby zainteresowana udziałem w projekcie innowacyjnej klasy, który Joanna opracowała wspólnie z dr Sonią Szramek-Karcz po konferencji „Dobry Lider”. Na szczęście, dyrektor wykazała entuzjazm, gdyż planowała otwarcie klasy dwujęzycznej, i po kilku spotkaniach stworzyły wspólnie piękny cel edukacyjny do realizacji.

W tym czasie stało się jasne, że edukacja online i przymusowe przeniesienie szkół do internetu stanowiło ogromne wyzwanie nie tylko dla uczniów i ich rodziców, ale także dla nauczycieli. Joanna z trudem przyznała, że również ona czuła się bezradna wobec obecnego stanu systemu edukacji.

W rezultacie, 11 marca 2021 roku, przeniosła swoje dzieci do szkoły przyjaznej edukacji domowej, co sprawiło, że potrzeba założenia fundacji stała się jeszcze bardziej pilna. Fundacja „Serca Kreacja” została oficjalnie założona 29 marca 2021 roku w Tarnowskich Górach i wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).