Rekrutacja

Rodziny, które chcą do nas dołączyć zapraszamy do wspólnego angażowania się w życie Nieszkoły i wspierania jej inicjatyw, takich jak wolontariat, udział w wydarzeniach szkolnych, prowadzenie warsztatów itp.

Dla rodziców oferujemy wsparcie różnymi praktykami wychowawczymi i edukacyjnymi. Tylko otwartość na zmianę założeń o sobie, wychowaniu i świecie, daje nam szansę na autentyczne wspieranie dzieci i młodzieży. Do tego potrzebny jest spokojny czas i zaangażowanie.

Dbamy o to, aby wychodzić z klienckiego podejścia, w którym jedna ze stron jedynie płaci i oczekuje. Tworzymy małą wspólnotę i to właśnie zaangażowanie w jej tworzenie, które może przybierać różne formy i przejawiać się różną intensywnością, jest warunkiem dołączenia do naszej Nieszkoły.

Jak do nas dołączyć?

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny online: https://forms.gle/dWCaB4jrYbjRpjSRA

Wypełnienie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem chęci spotkania się indywidualnie lub podczas dni otwartych, które jest kolejnym etapem rekrutacji.

2. Spotkania z rodzicami i uczniem

Jako że w trakcie roku szkolnego będziemy współpracować nie tylko z uczniami ale i z rodzicami, zależy nam, aby poznać przynajmniej jednego z rodziców. W trakcie dni otwartych nasi edukatorzy przeprowadzą warsztaty dla młodych, a rodzice wezmą udział w części informacyjnej. O terminach dni otwartych informujemy na naszym FB oraz stronie internetowej. Jeśli w trakcie roku szkolnego pojawią się wolne miejsca będziemy organizować rekrutację również w tym czasie. Indywidualne terminy spotkań ustalamy w porozumieniu z rodzicami.

3. Część informacyjna dla rodziców

Na spotkaniu pochylimy się nad wysłanym przez Was formularzem zgłoszeniowym i odpowiemy na Wasze pytania. Omówimy też kroki dotyczące przejścia na edukację domową. 

4. Jeśli zdecydujecie się na poznanie nas dokładniej, możecie skorzystać z tygodnia próbnego. Przez 5 dni dziecko będzie mogło chodzić na zajęcia w swojej grupie wiekowej, pozna kolegów oraz naszą kadrę. 

5. Po spotkaniu/tygodniu próbnym podejmujemy decyzję o podpisaniu umowy i rozpoczęciu współpracy. Opłata wpisowa na konto fundacji do 2 tygodni od podpisania umowy. Podpisanie umowy na stałą, miesięczną kwotę, ustalaną na dany rok szkolny.

Wątpliwości?

Masz wątpliwości dotyczące przejścia na edukację domową?

Zastanawiasz się nad przejściem na edukację domową lub przeniesieniem dziecka do wolnościowej szkoły, ale obawiasz się czy Twoje dziecko będzie chciało samo się uczyć?

Najnowsze badania dziedziny neurodydaktyki i neuropsychologii oraz wieloletnie doświadczenie działalności wolnych szkół pokazują, że dzieci mające wolność wyboru formy i sposobu nauki oraz brak przymusu najczęściej reagują zwiększeniem  motywacji do nauki, zaczynają czuć większą kontrolę nad swoim życiem co w efekcie rozwija w nich większą odpowiedzialność za swoje życie. 

Dlatego można stwierdzić, że w odpowiednich warunkach dzieci zawsze chcą się uczyć. Jeśli nawet któregoś dnia dziecko postanowi leżeć i nic nie robić – to dlatego, że w tym momencie właśnie tego potrzebuje. Zaufajmy mu, dajmy czas na zastanowienie się nad sobą, swoimi potrzebami i pasjami a na pewno za chwilę samo ruszy z entuzjazmem do działania i poznawania świata. Nauka daje dzieciom poczucie satysfakcji, zaspokaja naturalną ciekawość świata. Kiedy dziecko zdobywa nową wiedzę lub umiejętności, odczuwa dumę z siebie i zadowolenie z własnych osiągnięć. To z kolei motywuje je do dalszej nauki i poszukiwania nowych wyzwań.

Będąc rodzicem, który uczył się w systemowej szkole, był porównywany, musiał dopasować się do wymagań, ciągle czuł nacisk na wyniki a w tym wszystkim nie mógł wyrażać swojego zdania na początku trudno jest zaufać dziecku i dać mu pełną swobodę w decydowaniu o procesie nauczania.

Trzeba pozwolić dzieciom na “odszkolnienie”, które może przybierać różne formy – od przesypiania całych dni i spędzaniu czasu na rozmyślaniach, przez bieganie i skakanie, po zgłębianie wiedzy z fascynującego tematu, na który wcześniej nie było czasu.

Dzieci niech korzystają w tym czasie z wolności, swobodnie cieszą się dzieciństwem. Po drodze odkryją swój potencjał, poznają swoje potrzeby i z czasem same poddadzą się naturalnej potrzebie uczenia się – w swoim tempie, na swoich warunkach i z pełną odpowiedzialnością za swoje działania.

Odszkolnienie rodziców to osobna kwestia. Nasza ścieżka edukacji i kariery sprawdziła się i dała nam pracę, pomimo trudności jakimi była okupiona. Dlatego mamy wątpliwości i to jest normalne. Przypomnij sobie ile kursów, szkoleń a nawet terapii u psychologa musiałeś odbyć zanim znalazłeś się w obecnym miejscu? Kompetencje społeczne, asertywność czy pewność siebie to umiejętności które są podstawą funkcjonowania w społeczeństwie – dlatego pozwólmy dzieciom nabyć je podczas pierwszych lat edukacji, na równi z wiedzą z podstawy programowej.

Czasem nie będzie łatwo, ale na pewno warto!

Często zadawane pytania

Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem Serduszkowej Nieszkoły jako kochającego miejsca nauki dla swoich dzieci, zawsze możesz sprawdzić często zadawane pytania dotyczące naszych usług i wsparcia.

Czy szkoła jest odpłatna?

Tak. Czesne płatne jest co miesiąc i ustalane na dany rok kalendarzowy.

Gdzie jesteście?

Adres: ul. Zagórska 81a, Tarnowskie Góry – Strzybnica.

Od roku szkolnego 2024/25 zajęcia będą odbywały się w nowej siedzibie – Tarnowskie Góry ul. Kochanowskiego

Jakie są godziny otwarcia?

Otwarci jesteśmy od poniedziałku do piątku od 7.00 do 16.00.

Dni wolne ustalane indywidualnie na podstawie kalendarza ogłoszonego przez Ministra Edukacji na bieżący rok szkolny.

Jak duże są grupy?

Nasze dzieci uczą się w grupach maksymalnie 15 osobowych.

Grupy są łączone i składają się maksymalnie z trzech roczników.

Czy jest kryterium do spełnienia?

Serduszkowa Nieszkoła jest skierowana do dzieci spełniających obowiązek szkolny i obowiązek nauki poza szkołą, czyli decydujesz się na tzw edukację domową.

Warunkiem przyjęcia jest spotkanie, rozmowa i ustalenie wspólnych priorytetów w kwestii nauki i podejścia do wychowania dziecka.

Na ten moment nie mamy możliwości przyjmowania dzieci z orzeczeniami.

Jak aplikować?

Zgłoszenie można wysłać na e-mail: serduszkowa.tg@gmail.com

lub umówić się telefonicznie  +48 698 282 293

Zobacz ostatnią konferencję Big Business Meets Science